13-15 вересня

Ідея Свята базується на відродженні львівських традицій та історії вірменської громади Львова, яка мала історичний вплив на розвиток міста, його культуру і традиції. Під час Свята львів’яни, туристи та спеціально запрошені гості матимуть нагоду в живій атракційній формі відкрити для себе історичні факти про Вірменську дільницю Львова, про будинки на вулиці та їх знаменитих мешканців, вірменську громаду Львова, відомих вірмен Галичини, розвиток вулиці Вірменської в різні історичні періоди та її роль в історії міста.

Чергове міське святкування, присвячене одній з найстаріших вулиць Львова, організовується з ініціативи ресторану Mons Pius та Холдингу емоцій «!ФЕСТ» за підтримки вірменської громади Львова, Львівської міської ради, культурних діячів, істориків та митців у співпраці з ресторанами та галереями, розташованими на вулиці Вірменській.

На святі заплановані різноманітні події: концерти, виставки, майстер-класи, експозиції, частування та покази фільмів, безкоштовні екскурсії вірменським кварталом, спецподії в ресторанах та галереях.

1102578_443826085731936_1900501661_o

На події виступить всесвітньо відомий майстер гри на дудуці Jivan Gasparyan.
Дживан Гаспарян – володар чотирьох золотих медалей ЮНЕСКО: 1959, 1962, 1973, 1980 років. Єдиний музикант, який удостоєний в 1973 році звання «Народний артист Вірменії». Професор Єреванської консерваторії, навчив і підготував багатьох професійних виконавців гри на дудуці. 2002 року отримав нагороду WOMEX (англ. World Music Expo) «За заслуги перед музичним мистецтвом».

Дудук – язичковий дерев’яний духовий музичний інструмент з подвійною тростиною. Являє собою трубку з 9-ма ігровими отворами. Поширений серед народів Кавказу. В 2005 році музика вірменського дудука була визнана шедевром Всесвітньої нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. У Вірменії також відомий як ціранапох, що дослівно можна перекласти як «абрикосова труба», або «душа абрикосового дерева».

Протягом святкового дня вулиця буде особливо прикрашена, а на будинках буде розміщено таблиці з інформацією про їх історію та мешканців. Цьогорічне свято приурочене до 650-річчя заснування Вірменської єпархії.

Організатори сподіваються, що Свято вулиці Вірменської стане традиційним і ще однією особливістю багатокультурного Львова з давньою історією та унікальною архітектурою.

Під час Свята вулиці Вірменської відбудеться урочисте відкриття Вівтаря Голгофа, який минулого року повернувся після реставрації!

Програма свята:

C0Rjk11ltM8 (1)