IMG_0094Все своє свідоме життя Ростилав Русинов точно знав, ким хоче стати. На вибір неабияк вплинула його бабуся, яка, хоч і не мала освіти у галузі легкої промисловості, але була майстринею від природи: «Я і досі пам’ятаю її швейну машинку. Знаєте, були раніше такі тумбочки, які за малих маніпуляцій перетворювались у величезний стіл зі швейною машиною та управлінням за рахунок ножної педалі. Ооо… для мене це був цілий всесвіт, з маленькими і великими клаптиками тканини, з міріадами ґудзиків в коробках, торбинках та бляшанках з-під індійського чаю», — згадує Ростислав. Перші кроки у конструюванні одягу були зробленi під її керівництвом. В той час мати, дивлячись на те, що маленький хлопчик цікавиться шиттям, не стала перешкоджати, а напроти, допомагала: «Коли я був маленький, мама купила менi ляльку а-ля барбі, і ми разом створювали різні ансамблі для неї».

Своє дитяче хобі він проніс через усе життя, та наразі Ростислав є випускником Хмельницького національного університету за спеціальністю «дизайн одягу». Його творчі пошуки не давали можливості зупинись на досягнутому, він неодноразово брав участь у різних конкурсах: Хмельницькому всеукраїнському конкурсі «Барви Поділля», де йому пощастило отримати гран-прі, у конкурсі «Адмиралтейская игла» в Санкт-Петербурзі, де посів 6 місце у своїй номінації, й у міжнародному форумі «Дизайн освіта» в Харкові. А тепер вiн ще й став фіналістом конкурсу «Погляд у майбутнє».

Пiдготоувала: Рузанна Мартiросян
Фото: TKACHUK

2

Про колекцію

Колекція називається «Рута-м’ята». Основа ідеї – п’єса Лесі Українки «Лісова пісня». Міфічні істоти з примарними обличчями, лісові мавки в одязі з гілля та коріння дерев, взуття у вигляді ратиць. Містичність і таємничість жіночих образів – основний сенс колекції. Це підкреслюється в назві колекції, адже рута-м’ята – це один з рослинний символів українського фольклору: символ дівоцтва, нерозділеного кохання, розлуки і самотності у народній поезії.
Колекція виконана в холодній кольоровій гамі: синьо-зелених, вохристих та коричневих тонах. У неї прослідковується головний композиційний елемент – пластична властивість матеріалів, а саме – їх зміна за рахунок термічної обробки замінника шкіри.

3

Про аудиторію

Я створював колекцію авангардного типу і тому не уявляю, як це хтось у життi вдягатиме. Але якщо подивитись на це питання не з точки зору практичності одягу, а образності, характеру і настрою, який вона несе, то можна казати, що цей одяг для жінки, яка поєднує у собі загадковість і впевненість, це жінка-хижачка.

Про проблеми

У зв’язку з тим, що «Рута-м’ята» створювалася для диплому бакалавра та ще і під час навчання, часу для створення та пошиття було дуже мало. Весь час займало навчання, завдання з інших предметів. Тому вона створювалася у форс мажорному режимі і це відобразилося у деяких технологічних недопрацюваннях.

44

Про конкурс

Для участі у конкурсі «Погляд у майбутнє» я мав відправити заповнену анкету учасника та ескізи колекції на поштову скриньку офісу конкурсу. Після того, як мої ескізи сподобалися комісії, мене запросили на особисту зустріч з двома відшитими моделями одягу з колекції. Таким чином, я опинився одним із шістнадцяти відібраних до фіналу конкурсантів.

Про очікування

Я вважаю, що «Погляд у майбутнє» – це мій особистий розвиток як модельєра. Конкурс дає можливість потрапити у середовище вже відомих дизайнерів, подивитися, як все працює з середини. Я отримав можливість заявити про себе.

IMG_0028IMG_9976

Про плани

Планую й надалі розвиватися. Вже є задуми наступної колекції. Звичайно, в планах є створення свого бренду, але для цього спочатку потрібно набратись досвіду.

IMG_0037 IMG_0037 IMG_0050