В первый день Украинской недели моды, 18 марта, состоялось открытие и презентация социального благотворительного проекта Ukraine Inspired при поддержке телеканала 1+1 и пяти украинских иллюстраторов: Лилит Саркисян, дуэта BRATY, Марии Крутоголовой, Анны Хоменко и Лены Лондон.

Фото: Юлия Вдовиченко

IMG_3219 копия

Инициатор проекта Инга Вишневская: «Цей проект народився, коли було важко, але коли вірилось. І живе, коли не просто, але постійно віриться і робиться. Через речі, малюнки, зображення, принти він ілюструє те, що всередині нас. Усі iлюстратори за лічені години погодилися на авантюрну пропозицію створити власні ілюстрації для проекту. Кожному було запропоновано чимало цитат українських письменників, що є актуальними для суспільства, та надано завдання перенести важливі слова у свої малюнки. Кожен з них обрав ті слова, що йому були довподоби найбільше. Унікальністю поєдання всих малюнків стала мапа України, адже кожен малюнок і кожна цитата несе у собі символічну ідею. Тепер така мапа зустрічає усіх гостей на Ukrainian Fashion Week.

У ній поєднали дуже «живі слова» письменників різного часу і різної літератури. Тут і “Справжня любов – це свобода” Дзвiнки Матiяш, i звертання з улюбленого нами вірша “Ти знаєш, що ти людина?” Василя Симоненка. Окремо романтичні слова: “Я хочу розсипати перед вами одуванчик слів” Миколи Хвильового. Внизу на мапі розміщений напис: “Я єсть народ, якого правди сила ніким звойована ще не була” Павла Тичини. І слова Ірини Цілик: “Перемагай і вертайся додому”.

IMG_3242 копия IMG_3188 копия IMG_3195 копия IMG_3198 копия IMG_3201 копия IMG_3205 копия IMG_3203 копия IMG_3432 копия

Лилит Саркисян, главный редактор theNorDar и иллюстратор, представила свою иллюстрацию на слова Миколи Хвильового: «Я хочу перед вами розсипати одуванчик слiв!».
Лилит: «Я — филолог, украинист по образованию и этого писателя, конечно же, вычитала в свое время от корки до корки. Это была первая фраза из предложенных, я прочитала ее — и сразу же выбрала. Но пришлось снова перечитать «Санаторiйну зону», чтобы вспомнить, о чем эта фраза».

insta_arsenal2 insta_arsenal IMG_3245 копия