«Фонд Вікімедіа» оголошує про початок фотоконкурсу за збереження культурної спадщини світу — «Вікі любить пам’ятки» (Wiki Loves Monuments). Конкурс присвячений авторським фотографіям пам’яток культурної спадщини і триватиме з 1 по 30 вересня. У ньому візьмуть участь понад 40 країн, серед яких і Україна.

Источник: Викиновости
Фото: Александра Лазоренко

AUeJTxn_XBc

« Проведення такого конкурсу — це і можливість забезпечити доступ громадськості до переліку пам’яток. В Україні немає їх єдиної бази. Облік ведеться дуже хаотично,  »

— наголошує представник оргкомітету конкурсу Анатолій Гончаров. І додає:

« Часто складно визначити розпорядника інформації. Волонтерами були надіслані запити до Міністерства культури, обласних управлінь, районних та міських рад та адміністрацій. Деякі управління культури стверджують, що список пам’яток археології — це службова інформація і не надають її, бо бояться «чорних археологів».  »

Цього року в Україні конкурс проводиться за підтримки Міністерства культури України та містить три спеціальні номінації. Роботи кожної спецномінації не лише братимуть участь в загальному змаганні, але й оцінюватимуться й нагороджуватимуться окремим журі.

Спеціальна номінація «Київ очима іноземців» проводиться у партнерстві з організацією AIESEC Kyiv і її проектом Explore Kyiv.

p5GO9edz2vg

Інші дві спецномінації стосуються спадку національних меншин в Україні — «Пам’ятки вірменської культури в Україні» та «Пам’ятки грецької культури в Україні». Вони мають на меті захист культурного спадку України та світу через збереження здобутків культури окремих діаспор.

«Вірменська» номінація організовується спільно з вірмено-українським арт-журналом TheNorDar.

« Вірменської історичної та культурної спадщини в Україні дуже багато. Це багатовікові храми, бастіони, сакральні і меморіальні пам’ятки вірменських колоній, некрополі, вірменські вулиці та квартали. Проте багато вірменських церков перебувають в аварійному стані,  »

— зазначає представник журналу Аким Погосян. —

« І наше завдання — вести активну роботу із популяризації та збереження національних історичних цінностей.  »

YUKL5kY9MG0

Спеціальна номінація «Пам’ятки грецької культури в Україні» проводиться за підтримки Посольства Греції в УкраїніФедерації грецьких товариств України, Центру елліністичних студій та грецької культури імені Андрія Білецького, а також Грецького фонду культури (Одеса).

« Ми переконані, що в цій номінації в нинішнього конкурсу буде показане різноманіття зв’язків, які мали та мають Україна та Греція. Греки проживали на гостинній українській землі, але і ця країна, Україна, завжди мала місце в думці та серцях еллінів,  »

— підкреслює представник посольства Греції в Україні Агапіос Калогноміс.

Wiki Loves Monuments став найбільшим фотоконкурсом у світі за версією Guinness World Records ще у 2011 році. У 2012 році конкурс побив власний рекорд, представивши понад 350 тисяч світлин.

У 2013 році українська частина конкурсу боротиметься за місце в Книзі рекордів України.

1z1WfgNjQuo-GeqnxP4qxkeF4jxJTBP9g r6kI69JUeFY