Журнал университета имени Тараса Шевченко «Життя NON-STOP» в октябрьском выпуске опубликовал интервью с главным редактором журнала TheNorDar Лилит Саркисян. Интервью размещено в рубрике «Личность» и разделено условно на две части: Лилит Саркисян — fashion-иллюстратор и Лилит Саркисян — главный редактор арт-журнала TheNorDar. Целая страница небольшого выпуска студенческого издания в 2000 экземплярах отведена для беседы про армяно-украинское издание TheNorDar.

Интервью с главным редактором Лилит Саркисян на языке оригинала (украинском) приводим ниже:

Розкажи про концепцію журналу “TheNorDar”, для кого цей журнал? Яким є його читач?

Журнал TheNorDar – це єдине молодіжне вірмено-українське видання про сучасну культуру. Це унікальний проект. Ми пишемо про те, чого сьогодні немає в інтернеті, про тих, кого ніхто не знає наряду з тими, кого знають усі; ми шукаємо нових людей, які потенційно в майбутньому можуть «розірвати» інтернет; ми розповідаємо про вірменську та українську культури, звертаючись до арт-хаусу, андеграунду, а найголовніше – ми порушуємо морально-етичні та соціальні проблеми в кожному номері як тему-поєднання для всіх матеріалів. В журналі немає новин економічних, політичних. Діють постійні рубрики: суспільство, ексклюзив, особистість, арт (театр, кіно, фото, музика, живопис, графічний дизайн, ілюстрація, галерея, виставка, тощо), подорож, мода, блог, читання. Героєм однієї з цих рубрик може стати кожен, кому є що сказати.

Як і коли у тебе виникла ідея створення цього видання?

Здається, я почала його робити ще до того, як виникла ідея. Сьогодні, оглядаючись назад, я абсолютно не розумію, як мені це вдалося – зібрати людей завдяки лиш голому ентузіазму, підтримувати його, організовувати весь процес, поєднувати це все з роботою в іншому видавництві та проектами ілюстрацій, редагувати, шукати, розвивати, рекламувати, поширювати, з 24 сторінок за рік перейти на 170… Ну тобто, якби повернутися в минуле і почати все з нуля, думаю, я б не змогла. Немає нічого сильнішого за космічне бажання та любов. У мене є і те, і інше.

Хто допомагає тобі у роботі над журналом?

Моя редакція. Журналісти, коректори, літературні редактори, дизайнери та контриб*ютори, колаборатори, тощо. Все як у всіх. Ми тільки починаємо.


Звідки така назва, що вона означає?

Nor в перекладі з вірменської означає «новий», dar – «покоління», «століття». А the – то фішечка :)

З чого складається твоя робота головного редактора?

Редакції NON-STOP терміново прийдеться шукати спонсорів, які погодяться друкувати журнал, більший за попередні рівно втричі.

Поділися досягненнями журналу?

Сьогодні в нас уже є власний офіс, партнери, сайт. Це те, що 2 роки хвилювало мене, як засновника та головного редактора.

А от з журналістського погляду можу говорити довго. В нас всі ілюстрації та фото готуються на замовлення, нічого з соціальних мереж та сайтів! Кожна стаття в номері – це інтерв*ю з людиною, про творчість якої ми пишемо. Кожний номер – це окрема соціальна тема, яка об*єднує всі матеріали в номері. Наприклад, темою одного з випусків була рідна мова. Ми закликали людей говорити СВОЄЮ мовою з лозунгом: «Покажи свой язык!» На обкладинці дівчина показувала язика. До речі, журнал російськомовний. З багатьох причин: по-перше, ми співпрацюємо з російськими журналістами, по-друге, розповсюджуємо журнал по країнах СНД, по-третє, багато вірмен з Росії, Білорусії, Польщі, Болгарії, Грузії та, власне, самої Вірменії української мови, на жаль, не знають.

В нас багато цікавезних інтерв*ю. Наприклад, з чудовою вірменською рок-групою DORIANS, яких Серж Танкян (SOAD) запросив пограти в нього на концерті в Єревані; наприклад інтерв*ю з Кашею Сальцовою «Крихітка Цахес», Джамалою, Другою рікою та Святославом Вакарчуком («Океан Ельзи»)… І це я тільки згадала рубрику «Музика». Насправді, ці імена для когось, можливо, не мають жодного значення, але, розумієте, для видання, якому трохи більше року – це комплімент. Мені ще ніхто не відмовив в інтерв*ю, бо людям подобається журнал.

Яким ти бачиш видання через 5 років? Через 10?

У нас величезний та детальний бізнес-план, але я ненавиджу говорити про плани. Краще просто робити свою справу, любити тих, хто нас підтримує, та бути чесним перед собою. Плани та успіх – то лише доповнення.